Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

ΔΙΑΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!

Η κυρία θα μπορούσε να μας δείχνει και το σκορ του Σανταντέρ-Ατλέτικο Μαδρίτης!

Χαιρετώ. Η Κυριακή είναι η μόνη μέρα που για όλους είναι διαφορετική, έξω από ρουτίνες και στάνταρ. Για άλλους επιβάλλει την εκδρομή, για άλλους το σπίτι, για άλλους τη βόλτα στους δρόμους, για άλλους το φαγητό έξω... Ο κατάλογος είναι ατέλειωτος κι θα μας δείχνει πάντα τον τρόπο να ξεπερνάμε τις μελαγχολίες μας: αφού γίνεται την Κυριακή γιατί όχι και τις υπόλοιπες;

Χτες απ' τις πέντε βασικές μας προτάσεις πέρασαν οι δύο, η μία αναβλήθηκε ενώ χάθηκαν οι δύο με το ματς της Ατλέτικο να είναι απορίας άξιον πώς έληξε 0-0!! Πάμε να δούμε μερικά ματσάκια σήμερα:

• ΟΣΦΠ-ΠΑΟ under 149,5. Οι δυο μεγάλοι του ελληνικού μπάσκετ συναντώνται στο ΣΕΦ για να καθορίσουν και φέτος τον πρώτο της κανονικής περιόδου. Το ματς θα είναι σφιχτό, με ένα χάντικαπ 3-4 πόντων υπέρ του παίζουμε σε μικρή απόδοση τον Παναθηναϊκό αλλά για σιγοριά θα πάμε (και σε καλύτερη απόδοση) στο under 149,5 πόντους! Ο αγώνας δεν πρόκειται να ξεφύγει στο σκορ, θα κριθεί στις λεπτομέρειες κι αυτές θα είναι γύρω στος 70 πόντους για την κάθε ομάδα! [78-77. Η ευστοχία του Ολυμπιακού τράβηξε το σκορ.]
  • Μάλαγα-Μαγιόρκα 1. Δύσκολο ματς αλλά θα ποντάρω στη δυνατή έδρα και την ποιότητα των ποδοσφαιριστών της γηπεδούχου. Και οι δύο αντίπαλοι σε κακή κατάσταση με κακά αποτελέσματα, ωστόσο η Μάλαγα έχει τη δικαιολογία ότι στην τελευταία πεντάδα αγώνων αντιμετώπισε τις Ρεάλ, Μπαρτσελόνα. [3-1. Παρ' ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, νίκησε εύκολα.]
  • Ρεάλ Μαδρίτης-Λεβάντε (+2) 1. Χρειάζεται να πούμε πολλά πράγματα γι' αυτό το παιχνίδι; Είναι απλά ματς-τίτλου. Χωρίς υπερβολή. Η Μπάρτσα έχασε χτες στην Οσασούνα και η νίκη των μερένγκες σήμερα τους φέρνει στο +10! Το κλίμα θα είναι γιορτινό, ο κόσμος ενθουσιασμένος και οι Ρονάλντο-Κακά προβλέπεται να κάνουν πάρτι. Ακόμη μεγαλύτερη απόδοση απ' το χάντικαπ των δύο γκολ έχει και το over 3,5 για τη Ρεάλ! [4-2. Για 30' λεπτά δε σκόραρε η Ρεάλ. Ευκαιρίες υπήρχαν. Βγήκε κατά το ήμισυ η πρόταση.]
  • Ουνιόν Εσπανιόλα-Ο Χίγκινς 1. Η γηπεδούχους -ούτως ή άλλως- είναι καλύτερη ομάδα. Ξεκίνησε και την Απερτούρα εντυπωσιακά με δυο νίκες και 8-1 γκολ. Προβλέπεται νέο πάρτι σήμερα. [0-2. Κλειστό πρώτο ημίχρονο, δυο γκολ σε 5 λεπτά στο β' και τέλος.]
  • Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα-Ουνιόν Σαν Φελίπε 1. Η πρωταθλήτρια της περσυνής Apertura αντιμετωπίζει την τελευταία της Clausura. Τα πράγματα δεν έχουν αλλάξει τόσο πολύ μέσα σε λίγους μήνες. Μπορεί να ξεκίνησε η Ουνιβερσιδάδ με μια ήττα μια νίκη, ωστόσο ήταν και τα δυο ματς εκτός έδρας. Στο πρώτο ματς στην έδρα της για τη φετινή Apertura θα θέλει να ικανοποιήσει τους οπαδούς της και η Σαν Φελίπε φαντάζει ιδανικός αντίπαλος! [1-1. Ισοφαρίστηκε στο 86' η Ουνιβερσιδάδ]