Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2012

ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ Η ΖΩΗ!!!

Στο ματς της Ρασίνγκ Κλουμπ με τη Σαν Μαρτίν Σαν Χουάν ο Βιέτο είχε απλοποιήσει τα πράγματα για τους γηπεδούχους σκοράροντας τρεις φορές ως το 86ο λεπτό όπου αντικαταστάθηκε απ' τον γνωστό μας Κάμπορα. Το 3-1 εκείνη τη στιγμή έδειχνε σκορ ασφαλείας. Στο 89ο λεπτό ωστόσο τα πράγματα παρ' ολίγον να εξελιχθούν άσχημα.

Ο τερματοφύλακας της Ρασίνγκ, Ντε Ολιβέρα, έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η ομάδα είχε κάνει και τις τρεις αλλαγές της οπότε τη θέση του γκολκίπερ έπρεπε να την καλύψει κάποιος απ' τους δέκα που αγωνίζονταν μέσα. Ο αρχηγός Πελετιέρι πήρε την ευθύνη. 2 λεπτά μετά είχε ήδη κάνει το γήπεδο να αλλαλάζει, να τρελαίνεται, να τον αποθεώνει! Είχε πέσει εξαιρετικά στη γωνία του και είχε αποκρούσει το πέναλτι, βάζοντας φρένο στις όποιες βλέψεις των φιλοξενούμενων για πιθανή ανατροπή του σκορ!!